Szanowna Brać Myśliwska!

Firma Billik rozpoczęła produkcję i sprzedaż pierwszych polskich wabików na jelenie. Przygotowania do produkcji trwały długo, bo to najtrudniejsze do wyprodukowania wabiki myśliwskie. Wabiki zostały zrobione z wysokiej klasy materiałów, aby jak najdłużej służyły ich posiadaczom, a najważniejsze, żeby spełniały swoje podstawowe zadanie - to jest wabienie jeleni, a to najtrudniejsza sztuka, jeśli chodzi o wabienie zwierzyny.

Do nabycia są wabiki: jednoczęściowy i dwuczęściowy teleskopowy.

Oba wabiki przy wylocie powietrza posiadają kulistą część, która pozwala na obniżenie dźwięku i uzyskanie charakterystycznego dla jelenia głosu jakim jest baryton (niski męski głos pośredni między basem a tenorem).

Jeleń swój baryton zawdzięcza pięciokrotnie większej pojemności płuc od człowieka i ma krtań głęboko osadzoną w gardle.

 

Wabik jednoczęściowy przypomina kształtem szkło do lampy naftowej, które polscy myśliwi ze względu na brak innych wabików tego typu na polskim rynku przez dziesiątki lat z dobrym skutkiem używali do wabienia jeleni.

Rura w tym wabiku jest karbowana na całej długości i w 100% odzwierciedla krtań jelenia co ułatwia wabienie.

 

Wabik dwuczęściowy teleskopowy jest zbudowany tak, aby po rozłożeniu podczas wabienia umożliwić osiągnięcie odpowiedniej głębi dźwięku i jego rezonansu.

 

Każdy wabik jest wyposażony w obszerną instrukcję (warto się z nią dobrze zapoznać, zwłaszcza początkującym wabiarzom jeleni) oraz płytę kompaktową, na której nagrano 8 różnych odgłosów jelenia. Są one ponumerowane, aby łatwo było posłuchać wybranego odgłosu jelenia (czas nagrania to 10 minut).

 

Cena poszczególnych wabików dla odbiorców indywidualnych wynosi:

- wabik jednoczęściowy – 110 zł + 15 zł za koszty przesyłki (wabik, instrukcja, płyta kompaktowa)

- wabik teleskopowy - dwuczęściowy – 110 zł + 15 zł za koszty przesyłki (wabik, instrukcja, płyta kompaktowa).

 

Zamówienia proszę składać drogą elektroniczną, telefonicznie bądź faxem. Przy zamówieniu proszę podać telefon kontaktowy, bo każdy zamawiający zostanie poinformowany o terminie realizacji zamówienia i formie płatności (przelew, pobranie, poczta, kurier).

Proszę nie dokonywać przedpłat, bo wówczas pieniądze zostaną zwrócone do zamawiającego.

 

Życzę połamania strzelby!

Darz Bór

Edward Billik

Kraków, AD 2019